موشك فاتح 110 یكی از پیشرفته ترین موشك های بالستیك برد كوتاه است كه با دقتی 10 متری قدرت زیادی در نبرد های نزدیك به نیروهای مسلح می بخشد. این موشك بردی 200 كیلومتر در نوع اول و 250 كیلومتری در نوع دوم دارد.
این موشك از نوع موشك های بالستیك با برد كوتاه می باشد. فاتح از یك موتور یك مرحله ای با سوخت جامد برخوردار است , همچنین قدرت هدف قرار دادن اهدافی در 200 كیلومتری را دارامی باشد. در سال 2002 تست نهایی خود را با موفقیت به پایان رسانیده است .این موشك از راداری داخلی برای هدایت استفاده میكند. فاتح 110 توانایی حمل كلاهكی به وزن 500 كیلوگرم را داراست.طراحی اولیه این موشك در سال 1997 شروع شد و در سال 2002 وارد خدمت گردید.

خصوصیات فنی : موشك بالستیك

سازنده : سازمان هوا وفضای جمهوری اسلامی ایران
پیشرانه : موتور سوخت جامد یك مرحله ای
طول : 8 متر
وزن :3.450 كیلوگرم
برد: ۲۰۰ كیلومتر
سامانه هدایت موشك :رادار داخلی
محدوده خطای تعریف شده :۱۰ متر
وزن كلاهك : 500 كیلوگرمی
چگونگی پرتاب : لانچر ثابت
زمان ساخت : 1997
ورود به خدمت :2002

 

موشک فاتح 110

 

برد و دقت موشک فاتح ۱۱۰ افزایش یافته است .

ایران > دفاع  - همشهری آنلاین:
وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از شلیک موفقیت‌آمیز نسل جدید موشک فاتح 110 خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سردار احمد وحیدی در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران با اعلام آزمایش موفقیت‌آمیز نسل سوم موشک فاتح 110 اظهار داشت: به کار‌گیری سیستم هدایت و کنترل بسیار دقیق. این موشک را قادر می‌سازد با دقت بالا به اهداف مورد نظر اصابت کند.

وزیر دفاع با بیان اینکه نسل سوم موشک فاتح 110 به دست متخصصان داخلی صنایع هوا فضایی وزارت دفاع طراحی و تولید شده و از هیچ یک از موشک موجود دنیا الگوبرداری نشده است، افزایش برد، افزایش دقت، کاهش زمان مورد نیاز برای استقرار و پرتاب و سهولت در نحوه انبارداری در مناطق مختلف آب و هوایی را از ویژگی‌های نسل جدید موشک فاتح 110 عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در هفته دفاع مقدس محموله‌های نسل جدید موشک فاتح 110 به نیروهای مسلح تحویل داده خواهد شد ،تصریح کرد: قدرت موشکی نیروهای مسلح با بکارگیری این موشک به نحو چشم گیری افزایش می‌یابد.

وزیر دفاع فاتح 110 را سطح دیگری در عرصه علم و فناوری دفاعی و نماد دیگری از تحریم شکنی و تهدیدزدایی دانست.

وحیدی در خصوص در اختیار گذاشتن موشک‌های جدید به کویت از سوی آمریکا گفت: موشک‌های ما مربوط به کویت نبوده ،چرا که کویت برای ما تهدیدی به شمار نمی‌آید و کاری که آمریکا در منطقه می‌کند در راستای همان پروژه ایران هراسی است.

وی در این خصوص که بعد از اینکه روسیه اعلام کرد است و 300 به ایران تحویل نمی‌دهد قرار است این موشک در داخل طراحی شود،گفت: این موضوع در دستور کار است.

..................

 

دانلود فیلم :  موشک فاتح 110


 

نوشته شده توسط " معراج - بسیجی " در ۸۹/۰۶/۰۴ ساعت 2:41.قدرت نمایی - لينک ثابت